18/05/2024
Haberler

ANFAŞ’IN YENİ YÖNETİMİ YOL HARİTASINI ANLATTI

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş.’nin (ANFAŞ ) yeni yönetimi kurulu basın toplantısı düzenleyerek, yapacakları çalışmalar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi. Toplantıya 25 Mart’ta gerçekleştirilen genel kurul sonrası göreve seçilen Ali Badı, Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı İbrahim Evrim, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İsmail Afşar, Uluslararası Antalya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek, Kıvrak Yapı A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıvrak katıldı.

ANTALYA FUARLARLA KALKINACAK
ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı`na seçilen Ali Bıdı, yeni yönetimin 2019 yılına kadar görevde olacağını belirterek, Antalya`yı fuar ve kongre merkezi yapma hedefinde olduklarını bildirdi. ANFAŞ’ın yeni organizasyonlarıyla Antalya ekonomisinde kaldıraç olmayı hedeflediğini ifade eden söyleyen Bıdı, “Yeni yönetim kurulumuzla birlikte, Antalya için daha fazla ne yapabiliriz için çalışıyoruz. Hayata geçireceğimiz fuarların yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Ben 30 yıldır dünyadaki fuarlara katılıyorum. Bu fuar dönemlerinde kentteki tüm oteller tamamen doluyor. Fuar boyunca taksicisinden, eğlence mekanlarına, esnaflara kadar herkes kazanç sağlıyor. Dolayısıyla bu fuar bizim değil Antalya’nındır. Yeni yönetim kurulumuzu oluştururken kenti kalkındıracak paydaşlarla bir araya geldik. Bizim amacımız ANFAŞ’ı ve Antalya’yı kalkındırmak olacaktır” diye konuştu.

ATSO Başkanı Davut Çetin, ANFAŞ’ın yeniden kent ekonomisini ayağa kaldırmak için çalışmalara hız kattığını ifade etti. ANFAŞ fuar sayısının 15’in üzerine çıkarmak için çalışmaların devam ettiğini söyleyen Çetin, “Turizmin çeşitlenmesi için tüm Antalya’nın çalışması lazım. İlde yapılan tüm fuarlar, illere katkı sağlıyor. ANFAŞ’ın son dönemlerde ivmesi düşmüştü. Bu süreçte çalışmalar yapıldı ama yeterli değildi. Şu an 6 fuara çıktık. Bu fuarları en kısa sürede 15’in üzerine çıkarmamız lazım. Bundan sonraki fuarları nasıl daha ileriye götürebiliriz buna bakmalıyız. Biz bunun için, Antalya ekonomisini kalkındırmak için yönetim kurulunda yer aldık” diye konuştu.

ANFAŞ’ın yapacağı projeler hakkında sunum gerçekleştiren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, yol haritasını açıkladı. Özer, ANFAŞ bünyesinde gerçekleştirilen mevcut 2 fuarın sayısı 4’e çıkarılırken, 2 yeni fuara da ev sahipliği yapıldığını açıkladı. Özer, Antalya’nın potansiyellerine uygun olarak tasarlanan yeni fuarları, sadece sektör profesyonellerine değil, tüm ziyaretçilere açık olacağını söyledi. Özer, ANFAŞ’ın geçen yıl yaptığı çalışmayla fuar alanının 60 bin metrekareye ulaştığını belirtti. Özer, Antalya EXPO Center’da HotelEquipment ve FoodProduct’ın tek çatı altında eş zamanlı yapılabileceğini söyledi.