21/02/2024
Haberler

ALİ ÇANDIR SEÇİM SONUCUNU DEĞERLENDİRDİ

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ın, 7 Haziran Genel seçimle ilgili yaptığı değerlendirme:

“Türkiye seçimini yapmış, dört partiye Meclis te temsil yetkisini vermiştir. Artık söz Meclis e giren partilerdedir. Seçim öncesinde yaşanan siyasi gerilimin dozu azaltılmalı yerini uzlaşmaya bırakmalıdır. Halkımız sandıkta siyasilere mesajını vermiş, oyunu demokrasiden yana kullanmıştır. Milletin iradesi her şeyin üzerindedir. Siyasilerin de bu mesajı iyi okuması ve buna göre davranması gerekmektedir.

Ekonomimiz acilen çözüm bekleyen sorunlarla doludur. Ekonomi belirsizliği sevmiyor. İş dünyası siyasi belirsizliğin bir an önce giderilerek, ülkeyi yönetecek hükümetin kurulmasını beklemektedir. Cari açık, işsizlik, büyümedeki durağanlık, ekonomideki yapısal reformlar önümüzdeki en büyük ekonomik sorunlardır. İş dünyası, hükümetin kurulmasının uzaması ya da yapılacak bir erken seçimin bu sorunları derinleştireceği ve telafisi mümkün olmayan bir yere taşıyacağını düşünüyor, bir an önce uzlaşma kültürünün tesis edilmesini bekliyor.

25. dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi ne girmeye hak kazanan milletvekillerimizi tebrik ediyor, milletin beklentilerini en iyi şekilde Meclis te temsil edeceklerine inanıyor, genel seçim sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum.