21/02/2024
Haberler

AKEV ÜNİVERSİTESİ’NDEN BORSA’YA ZİYARET

Antalya AKEV Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selahattin Çiçek, mütevelli heyet üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır’ı ziyaret etti. AKEV Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selahattin Çiçek, Üniversite’yle ilgili Çandır’a bilgi verirken, 42 öğretim üyesi 200 öğrencisi ile eğitim hayatına başlayan AKEV Üniversitesi’nin bu yıl 400 yeni kayıtla eğitim vermeye devam edeceğini söyledi.
BÖLGENİN EN NİTELİKLİ ÜNİVERSİTESİ OLACAĞIZ
Kadriye’de 107 metrekarelik kampüste hizmet veren AKEV Üniversitesi’nin Sanat ve Tasarı Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İnsani Bilimler Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilere eğitim verdiğini belirten Çiçek, “Üniversitemizde sosyal hizmetlerden gastronomi ve mutfak sanatlarına, geleneksel Türk el sanatlarından iletişim tasarımına, sosyolojiden inşaat teknolojisine kadar pek çok alanda öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz” diye konuştu. AKEV’in Antalya’nın ortak eseri olduğunu belirten, kentin AKEV’i sahiplenmesini isteyen Çiçek, “Sizlerin rehberliğine ihtiyacımız var” dedi. Çiçek, “Üniversitemizde, ülke standartları üzerindeki eğitim kalitesiyle öğrenci yetiştiriyoruz” dedi. Çiçek, iş dünyasının desteğiyle talep edilen alanlarda bölüm açılabileceğini bildirirken, “Bu üniversiteyi bölgenin en nitelikli, aranan, iş yapan üniversitesi yapma hedefindeyiz” dedi.
AKADEMİ KENTLE BÜTÜNLEŞMELİ
Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya’da AKEV gibi bir değeri yarattıkları için Çiçek’e teşekkür ederken, “Sadece bizim değil tüm Antalyalıların bu değere katkı koyma sorumluluğu var” dedi. Akademi dünyasının iş dünyası ile buluşması gerektiğini, bunun büyük bir eksiklik olduğunu dile getiren Çandır, “Akademi dünyası şehirle entegre olmalı. Kent ile bütünleşmeli” dedi. Üniversite bünyesinde tarımı geliştirecek bölümlerin açılabileceğini söyleyen Ali Çandır, bunun Antalya tarımını daha nitelikli hale getireceğini kaydetti. Çandır, AKEV Üniversitesi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederken, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.