18/05/2024
Haberler

AFYON UN KAYMAĞI BU FUARDA

Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nin desteğiyle bu yıl 5 incisi 22-26 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Anadolu nun bütün kıymetli ürünlerini Antalya da buluşturacak. Fuara Afyonkarahisar da yöresel ürünleriyle katılacak. Afyon, lokumu, sucuğu, kaymaklı şekeri, kaymaklı lokumu, kaymaklı ekmek kadayıfı, pastırması, Bayat kilimi, haşhaş ve haşhaş kreması, süt ürünleri, un, reçel madensuyu ile YÖREX te olacak. Emirdağ ilçesi bebeğiyle, Dinar ise yumurtasıyla, gülsuyuyla YÖREX te yerini alacak.

AFYON UN KIYMETLİLERİ BU FUARDA
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da YÖREX e coğrafi işaretli ürünleriyle katılacaklarını belirterek, “Coğrafi işaretli Afyon sucuğumuz, Afyon pastırmamız, Afyon mermerimiz, Afyon kaymağımız YÖREX te olacak” dedi. Oda ve borsa ile ortak açılacak stantta, diğer ürünlerinin de tanıtımı yapacaklarını kaydeden Serteser, dünyaca ünlü şifalı kaplıca sularının tanıtımı da YÖREX te yapacaklarını bildirdi. Serteser, “Fuarın, yöresel ürünlerin tanıtımı ve ekonomiye katkı getirmesini diliyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler, YÖREX in yöresel değerlerin tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu belirterek, Afyonkarahisar ın ilçeleriyle, kıymetlileriyle fuarda olacağını söyledi. Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır Afyonkarahisar gibi Akdeniz, Ege ve İç Anadolu yu birbirine bağlayan bir ilin YÖREX te yer almasından duydukları memnuniyeti dile getirirken, “Memleket hasreti çekenler bu fuara” dedi.