18/05/2024
Haberler

AA Yöresel Ürünler Fotoğraf Sergisi, ATB’nin sponsorluğunda açıldı

Anadolu Ajansı´nın 90´ıncı kuruluş yıldönümü etkinleri çerçevesinde Antalya Ticaret Borsası´nın sponsorluğunda ´´AA Muhabirlerinin Objektifinden´´  fotoğraf sergisi Özdilekpark  Avm´de açıldı.
ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ile AA Bölge Müdürü Şennur Erdoğan´ın birlikte açtıkları sergide Türkiye´nin değişik illerinden yöresel ürünlerin yansıtıldığı 29 fotoğraf beğeniye sunuldu. Açılış kurdelesini kesen ATB Başkanı Ali Çandır, borsa olarak yöresel ürünler konusunda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını belirtti.
Bir süre önce başlattıkları yöresel ürünlerle ilgili projenin birinci etabının Nisan ayı sonunda Yöresel Ürünler Fuarı´yla başlatıldığını hatırlatan Çandır şunları söyledi:
´´Bu kapsamda AA´nın 90´ıncı kuruluş yıldönümü dolayısıyla fuarda sergilediğimiz ´AA Muhabirlerinin Objektifinden´ fotoğraf sergisini bir kez daha bu mekanda açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yöresel ürünlere verdiğimiz önem çerçevesinde bu etkinliklerimizi devam ettireceğiz. ATB olarak yöresel ürünlerin kıyıda köşede kalmasına gönlümüz razı değil. Onların ticari değer kazanması için farkındalık yaratmak amacıyla bu tür etkinliklerimizi yıl boyunca sürdüreceğiz. Biz de ATB´nin 90´ıncı kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. İki kurumun böyle bir mutluluğu paylaşması güzel bir duygu.´´

AA Bölge Müdürü Şennur Erdoğan da, 90 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk´ün talimatıyla kurulan Anadolu Ajansı´nın doğru ve hızlı habercilik anlayışıyla çalıştığını belirtti. Erdoğan, şunları kaydetti:
´´Yazılı haberlerde Türk basınının ihtiyacının karşılanmasında, geçen 90 yılda önemli bir yer tutan AA, fotoğraf alanında da çok önemli gelişmeler elde etmiştir. Türkiye´nin her köşesinde görev yapan Anadolu Ajansı muhabirleri, basın yayın kuruluşlarının günlük fotoğraf ihtiyacını karşılamaya yönelik yoğun bir çaba göstermektedir. Anadolu Ajansı´nın dijital arşivindeki fotoğraf sayısı 1 milyon adeti aşmıştır. AA 40 yıllık fotoğraf yayıncılığı deneyimi ışığında, güçlü teknik desteği ile bu alandaki en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamaktadır.´´
Erdoğan, ATB´ye AA´nın 90´ıncı yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde açtığı fotoğraf sergisine sponsorluğu nedeniyle teşekkür etti.