04/03/2024
Haberler

10. ÇİÇEK FESTİVALİ NE ÇİÇEKLİ DAVET

Antalya Valisi Sebahattin Öztürk, Çiçek Festivali gibi renkli bir etkinliğin Antalya nın ruhuna çok yakıştığını belirterek, bu yıl 10 uncusu düzenlenen Çiçek Festivali nin kentin tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu söyledi.
EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali bu yıl 23-24 Mayıs tarihlerinde çeşitli etkinliklerle düzenlenecek. Çiçek Festivali tertip komitesi adına Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Osman Budak, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Selami Gülay ile birlikte Antalya Valisi Sebahattin Öztürk ü makamında ziyaret etti. Festival tertip komitesi, Vali Öztürk ü bir buket çiçekle EXPO 2016 Antalya Çiçek Festivali ne davet etti.
Bu yıl 10 uncusu düzenlenen Çiçek Festivali nin Antalya nın bir markası olduğuna dikkat çeken Osman Bağdatlıoğlu, Vali Öztürk ve eşi Nihan Öztürk ü Çiçek Festivali ne davet etti. 2 gün sürecek Festival kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında Öztürk e bilgi veren Bağdatlıoğlu, “Antalyamızın renkli yüzü Çiçek Festivali ne verdiğiniz destek nedeniyle tertip komitesi adına sizlere teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Sebahattin Öztürk, Çiçek Festivali nin Antalya nın ruhuna yakışan bir etkinlik olduğunu belirterek, tertip komitesine böyle bir organizasyon yaptıkları için teşekkür etti. Çiçek Festivali nin Antalya nın tanıtımı için iyi bir fırsat olduğunu belirten Öztürk, Festival in “çiçek ve çocuk” temalı EXPO 2016 ile bütünleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Öztürk, Festivale büyük bir zevkle katılacağını söyledi.
EMNİYET MÜDÜRÜ NE ZİYARET
Festival Komitesi adına Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ile Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Emniyet Müdürü Cemil Tonbul u ziyaret etti. Tonbul ve eşini Çiçek Festivali ne davet eden Bağdatlıoğlu, festival programı hakkında bilgi verdi. Cemil Tonbul, Antalya gibi turizm kentinin böyle festivallerle anılmasının önemine dikkat çekerek, Festival Tertip Komitesi ne organizasyon için teşekkür etti.
JAPON SANATÇIDAN TÜREL E GELİN ÇİÇEĞİ
Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Festival için Antalya da bulunan Japon Kraliyet Sanatçısı Kaoruko Sugimoto ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel i ziyaret ederek, festivale davet etti. Japon sanatçı Türel e ikebana gösterisinde yaptığı gelin çiçeğini armağan ederken, Türk ve Japon dostluğunu pekiştirmek üzere Antalya da olduğunu söyledi. Türel de Sugimoto ya teşekkür ederken, kendisini Antalya da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Antalya nın önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirten Türel, festival tertip komitesine teşekkür etti.